Jaké Arduino vybrat?

Vyrábí s nebo se vyráběli desítky originálních a neoriginálních Arduin, proto svůj výčet hned za začátku omezím na ty nejčastější. Kdo se s tím nechce spokojit, může kouknout ještě sem.

Arduino pro začátek – Uno

Arduino Uno

Pro první domácí hrátky na stole doporučuji Arduino Uno. Originál stojí okolo 700 Kč, klon pak pod 200 Kč. Má dostatečných 14 digitálních a 6 analogových vstupů, je dost velký i pro nemotorné ruce a propojovací kabely můžete zapojit přímo do něj bez nepájivého pole. Zapojit na něj můžete i shield – rozšiřující desku s konkrétním účelem, třeba displej.

Arduino do projektů – Nano

Arduino Nano

Arduino Nano má stejně jako Uno 14 digitálních a 6 analogových vstupu. Je však mnohem menší a dá se zapojit přímo do nepájivého pole. Přitom stále není moc malé na to aby mu chybělo USB. Na rozdíl od Una, nezapojíte na něj shield a používá také jiné USB – Pozor, má jinou koncovku než Uno, potřebujete tak dva různé kabely.

Nejmenší Arduino – Micro

Arduino Pro Micro

Nejmenší Arduino v seznamu má 20 digitálních a 12 analogových vstupů. Lze ho stejně jako Nano zapojit přímo do nepájivého pole, má jen více vstupů. Občas jsou klony bez USB přímo na desce, takže se musí programovat přes převodník. Pokud je USB přítomné, je to micro USB stejně jako u Arduino Nano.

To jsou všechny Arduina které jsem zatím sám využíval. Nebál bych se vyzkoušet kterékoliv jiné, liší se pouze velikostí USB koncovky a počtem vstupů. Začátečníkům stačí jakékoliv Arduino, ostatní si snadno dohledají co potřebují v dokumentaci.

image
Vypůjčený obrázek s Arduiny, měřítko neodpovídá realitě – nejsou všechny stejně velké

Pokud máte nějaké negativní zkušenosti s nějakým typem, budu rád, pokud mi o tom dáte vědět do komentářů.

Odpovědět..

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *